ردفان-تاثیر رازیانه در لکه های پوستی

تاریخ : 1399/05/06 3:15

تاثیر رازیانه در لکه های پوستی

  رازیانه برای مشکلات مختلف گوارشی از جمله سوزش سردل، گاز روده، نفخ، کاهش اشتها و کولیک در نوزادان استفاده می شود. همچنین برای عفونت های فوقانی دستگاه …

photos.demandstudios.com_getty_article_41_253_90999830_XS

 

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

رازیانه برای مشکلات مختلف گوارشی از جمله سوزش سردل، گاز روده، نفخ، کاهش اشتها و کولیک در نوزادان استفاده می شود. همچنین برای عفونت های فوقانی دستگاه تنفس، سرفه، برونشیت، وبا، کمر درد، خیس کردن رختخواب و مشکلات بصری استفاده می شود. برخی از زنان استفاده از رازیانه برای افزایش جریان شیر مادر، ترویج قاعدگی، کاهش فرایند تولد و افزایش میل جنسی استفاده می کنند. پودر رازیانه به عنوان یک ضماد برای اثر مارگزیدگی استفاده می شود.

محقق و مدرس طب اسلامی ایرانی گفت: رازیانه در رفع چین و چروک های پوست زنان بسیار مؤثر است و باعث تداوم جوانی چهره زنان می شود و به علت خاصیت ضد بلغمی موجب از بین رفتن کیست‌های زیر چشمی می شود.

 رازیانه گیاهی برای رفع لکه‌های پوستی و کاهش دردهای زنانه

حسن اکبری در مورد خواص دارویی گیاه رازیانه گفت: رازیانه گیاهی معطر است که به صورت علفی گل دار و دارای برگ های نازک است و به عنوان گیاهی مملو از هورمون های زنانه یا همان استروژن شناخته شده است.

 

وی ادامه داد: رازیانه طبع گرم و خشکی دارد و رطوبت های بدن زنان را رفع می کند به طوری که تنظیم کننده وضعیت هورمونی آنها است.

 

این مدرس طب اسلامی گفت: در حال حاضر به دلیل تغییر سبک تغذیه و رفتن به سمت تغذیه غربی، زنان کشورمان از مشکلات بسیاری رنج می برند که از آن جمله می توان به دردهای دوران قاعدگی، نامنظمی های این دوران، عفونت و اختلالات هورمونی اشاره کرد.

 

اکبری تصریح کرد: در چنین شرایطی مصرف گیاهان دارویی مانند رازیانه به میزان روزانه حداقل یک لیوان، این دردها را بر طرف می کند و معمولا با تنظیم هورمون های زنانه و بهبود وضعیت زنانه همراه خواهد بود.

 

این متخصص و دانشیار آسیب‌شناسی سلولی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد عوارض مصرف بالای این گیاه دارویی افزود: در موارد معدودی ممکن است مصرف رازیانه به میزان بالا موجب بدتر شدن نظم دوران قاعدگی شود که در این حالت لازم است بیمار ابتدا با زیاد کردن و سپس با کم کردن میزان رازیانه به تدریج وضعیت مطلوب را بدست آورد.

 

اکبری گفت: مصرف رازیانه در دوران عادت ماهانه مشکلی ندارد اما میزان مصرف بستگی به وضعیت بیمار دارد. همچنین رازیانه به علت داشتن استروژن و داشتن طبع گرم اثرات خوبی روی شادابی، شفافیت و از بین بردن لکه های پوستی دارد.

 

این محقق و مدرس طب اسلامی ادامه داد: رازیانه در رفع چین و چروک های پوست زنان بسیار مؤثر است و باعث تداوم جوانی چهره زنان می شود و به علت خاصیت ضد بلغمی موجب از بین رفتن کیست‌های زیر چشمی می شود.

 

وی افزود:برای رفع لکه‌های پوستی نیز اگر عرق رازیانه با گلاب و روغن بنفشه و کمی پودر زعفران مخلوط شود و شب ها به پوست صورت مالیده شود، می تواند در رفع آنها و چین و چروک ها مؤثر باشد.

 

منبع- طب فارسی

ضعیف
بد
متوسط
خوب
عالی
حیرت آور رازیانه مشکلات گوارشی
حنانه

درباره نویسنده - حنانه

من آرمان هستم. از سال 93 به طور حرفه ای وب مستری را دنبال می کنم